12 Липня, 2024 9:51 pm

На Закарпатті затримали псевдоблагодійників, які привласнювали кошти, зібрані на лікування дітей (ФОТО)

Також в одного з них виявили переписку, у якій він висловлює сподівання на перемогу росії у війні проти України.

Закарпатські прикордонники викрили осіб, які видавали себе за благодійників. Жителі Одещини та Полтавщини привласнювали кошти, зібрані на лікування тяжкохворих дітей. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

«Фольксваген», яким їхали псевдоблагодійники, наряд від відділення інспекторів прикордонної служби «Хижа» Мукачівського загону зупинив на контрольному посту, розташованому на околиці населеного пункту Теково.

«На неодноразові вимоги прикордонників водій відмовився надати свій транспортний засіб для огляду, натомість, як підставу для безперешкодного проїзду через контрольні пости, пред’явив посвідчення комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Таке ж посвідчення мав і пасажир», – йдеться у повідомленні.

Як з’ясували згодом прикордонники, надані документи є повністю підробленими.

Фото:  Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Під час подальшого огляду, до якого долучилися співробітники оперативно-розшукового відділу «Дякове», у вказаних чоловіків також виявили посвідчення про належність до одного із благодійних фондів, договір про надання волонтерських послуг, бланки актів вилучення грошових пожертв, наліпки благодійного фонду тощо. Виявилося, що «благодійники» займалися розповсюдженням по місцевих магазинах скриньок для збору коштів, а в подальшому 80 % від зібраних коштів забирали собі, а решта 20 %, за словами чоловіків, могли бути використані для надання допомоги комусь із хворих.

Фото:  Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Крім того, в телефоні одесита оперативники загону виявили переписку, у якій він висловлює сподівання на перемогу росії у війні проти України.

Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

До місця події прикордонники викликали співробітників взаємодіючих правоохоронних органів.

Про факт виявлення у діях псевдо благодійників ознак злочинів, передбачених ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та 190 ККУ (Шахрайство) прикордонники направили повідомлення до Нацполіції.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *