12 Липня, 2024 9:02 pm

У Росії затримали командира бригади, яка вчиняла звірства в Бучі: за що його покарав Путін

Військового, причетного до звірств в українській Бучі, підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Співробітники військової контррозвідки ФСБ РФ затримали командира 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Артема Городилова за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Затримання відбулося в Рязані, після чого Городилова доправили до Москви та передали Головному військовому слідчому управлінню Слідкому РФ, яке розслідує справу. У кримінальній справі Городилов проходить як командир десантно-штурмового полку. Розкрадання якого роду та на яку суму інкримінують офіцерові, невідомо (згідно з КК РФ, “особливо великий розмір” починається від 1 млн руб / 11,3 тис. доларів).

“Якщо Городилов на момент арешту справді був командиром 83-ї бригади ДПВ, то російське верховне командування наділило його посиленими обов’язками як командира окремої бригади, а не полку, підпорядкованого дивізії. Президент Росії Володимир Путін і російське військове командування, можливо, карають Городилова за те, що Путін сприймає як грубу некомпетентність, яка не досягла своїх військових цілей, спричинивши загибель значної кількості “елітних” російських військовослужбовців на Харківському напрямку”, – пишуть експерти.

Аналітики також нагадали, що російська влада нещодавно заарештувала низку чиновників Міністерства оборони (МО) Росії та військових за кримінальними звинуваченнями, які, здавалося б, не пов’язані з їхніми посадами.

Довідка:

Городилов був начальником штабу, а 2019 року став командиром 234-го десантно-штурмового полку. Згідно з розслідуванням The New York Times, після повномасштабного вторгнення до України саме цей полк перебував у місті Буча під Києвом. Зокрема, як стверджувало видання, військові з цього підрозділу причетні до вбивств мирних мешканців на вулиці Яблонській.

У розслідуванні NYT було встановлено імена щонайменше 22 військовослужбовців 234-го полку, які перебували в Бучі. Під позивним “Уран” фігурував командир полку Городилов. 2023 року США запровадили персональні санкції проти Городилова, заборонивши йому в’їзд до країни.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *